Izpirkums.lv blog

Izpirkums.lv vasaras aktualitātes

Darījumu skaits nekustamā īpašuma tirgū ir atgriezies pēdējo gadu vidējā līmenī, un šo tendenci galvenokārt veicina lielais skaits reģistrēto jauno projektu un sērijveida dzīvokļu tirgus aktivitāte. Turklāt, neskatoties uz to, ka piedāvājums gandrīz visos segmentos ir būtiski augstāks par pēdējo gadu vidējo, pēdējos mēnešos tirgus aktivitāte pieaug, jo kopumā ar cenu samazināšanos palielinās arī darījumu skaits.
Izpirkums.lv PROJEKTI
Brīvības 217
Pievilcīgākais projekts Teikā, Brīvības ielā 217, kurā tirdzniecībā pieejami 15 dzīvokļi, cenas no 1431 EUR/m2. Nelielus 21 - 25 m2 platību īres dzīvokļus iespējams iegādāties ar balto vai ar pilnu iekšējo apdari. Tāpat pieejami unikāli 60 - 125 m2 plaši dzīvokļi pašu dzīvošanai.
Artilērijas 11
Aktīva tirdzniecība notiek renovētajā projektā Artilērijas ielā 11. Vēl pieejami tikai pieci dzīvokļi, platības 41-88 m2, cenas no 1350 EUR/m2.
Salacas 26
Projektā Salacas ielā 26 tirdzniecībā atlikuši vien trīs dzīvokļi, platības 28-30m2, cenas no 1476 EUR/m2.
Lāčplēša 35
Ēkā pašā pilsētas sirdī Lāčplēša ielā 35, kur nesen uzstādīts renovēts lifts, pieejami vēl tikai 5 dzīvokļi, platības 130-140m2, cenas no 1300 EUR/m2.
Mucenieku 3
Nelielajā renovētajā projektā - klusajā Mucenieku ielā 3, Vecrīgā, vairāki dzīvokļi jau uzņem pirmos īstermiņa īres viesus. Ēkā vēl pieejami daži dzīvokļi.
Stabu 49a
Šajā ēkā vēl palikuši 5 dzīvokļi, platības 60-130 m2, cenas no 1300 EUR/m2.
NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA TIRGUS
Ņemot vērā straujo Euribor likmju pieaugumu, dzīvokļa pirkšana ir kļuvusi ievērojami dārgāka, jo hipotekāro aizdevumu procentu likmes ir būtiski palielinājušās. Šādā situācijā strauji aug arī prasītās īres cenas, pieaugot par 5 līdz 10% gadā visos segmentos.

Sezonalitāte ietekmē īres cenas, un katru gadu vasarā ir vērojams cenu kāpums, taču šogad tas ir straujākais kopš 2019. gada, sasniedzot augstākās prasītās cenas. Šī tendence ir izteiktāk redzama jauno projektu dzīvokļu tirgū.

Tomēr, ja tiek plānots ilgtermiņā dzīvot noteiktajā dzīvoklī, ir atrasts sapņu mājoklis, un ienākumi ir pietiekoši augsti un stabili, dzīvokļa pirkšana noteikti ir pareizā izvēle, neskatoties uz augstākām izmaksām īstermiņā. Īpašuma pirkšana nodrošina gan stabilitāti, gan potenciālu investīciju ieguldījumu ilgtermiņā, kamēr īrēšana kļūst arvien pievilcīgāka izvēle tiem, kuri vēlas saglabāt finansiālu elastību un brīvību.
DRĪZUMĀ Izpirkums.lv
Sekojiet līdzi Izpirkums.lv jaunumiem, jo ir uzsākta dzīvokļu tirdzniecība projektā Āgenskalnā – Ļermontova ielā 3 (Āgenskalna Parka Nams) un pārdoti pirmie 2 dzīvokļi.

Tuvāko 2 mēnešu uzsāksim Lāčplēša ielā 35 otrās kārtas tirdzniecību iekšpagalma ēkā, kur būs pieejami dzīvokļi platībās no 70 līdz 122 kvadrātmetri.

Savas aprises iegūst projekts Bastilia, kur drīz varēsiet iepazīties ar potenciālajām projekta cenām