NAMS AR VĒSTURI
Arhitekts

Arhitekts Roberts Pflūgs bija nama Krišjāņa Valdemāra ielā 4 īpašnieks un arhitekts. Roberts Augusts Pflūgs dzimis 1832. gadā Pēterburgā. No 1863. gada sācis dzīvot Rīgā. 1870. gadā Sanktpēterburgas Ķeizariskajā Mākslas akadēmijā viņš ieguva arhitektūras akadēmiķa grādu. To piešķīra par apjomīgu un filigrāni, līdz vissīkākajai detaļai, ieskaitot pat sienu gleznojumus, izstrādātu un uzzīmētu arhitektūras projektu.


Kopā ar Jāni Baumani projektējis Vidzemes Bruņniecības namu Rīgā (pašreizējais Saeimas nams) un vadījis tā būvdarbus. Pēc Pflūga projekta tapušas vairākas pareizticīgo baznīcas Latvijā, tai skaitā Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgā katedrāle, daudzas dzīvojamās ēkas, noliktavas jeb Spīķeri Maskavas ielā un citas ēkas. Dzīvojamās ēkas veidotas greznās neorenesanses formās, bet noliktavas - t. s. ķieģeļu stilā. Roberts Augusts Pflūgs ir viens no izcilākajiem Rīgas 19. gs. otrās puses arhitektiem.

Nams

Nama būvniecība tika sākta 1877. gadā, celta eklektisma stilā un tajā tika projektēti prestiži dzīvokļi ar daudzām plašām un gaišām istabām, katrā ielas pusē ar lielu izsauļojamību.


Šī ēka aizsāka Raiņa bulvāra apbūvi un arhitekts ar to īpaši lepojās.

Kopumā namā divās kāpņu telpās izvietoti tikai 19 dzīvokļi, 2 komerctelpas un

neliela atsevisķa ēka - garāža ar darbnīcu.


Ēkas arhitektūrā jau no attāluma ir pamanāms impozants un apaļš kupols/tornis, fasādē ievietoti medaljoni ar simboliskiem vēstures personāžu portretiem, kā arī arhitekta darba rīkiem - cirkuli, liniālu, leņķmēru, kas uzskatāmi par tā laika arhitektu profesionalitātes zīmi.

Vieta

Ēka atrodas vienā no prestižākajiem Rīgas centra krustojumiem, starp Krišjāņa Valdemāra ielu un Raiņa bulvāri, kā arī diviem skaisti iekoptiem parkiem.


Krišjāņa Valdemāra ielas pusē no dzīvokļiem paveras skats uz Kronvalda parku, bet no Raiņa bulvāra puses - uz Bastejkalna parku. Turpat blakus atrodas Kongresu nams, Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālais Teātris, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Latvijas Mākslas muzejs.


Vien dažu soļu attālumā ir Brīvības piemineklis un Vecrīga.

Plāni
Tilda Publishing

Investīcijas

 • Gudra investīcija
  Gudra investīcija ar pieaugošu vērtību. Investē dzīvokļos un attīsti savu īres biznesu vai arī pārplāno tos un realizē savus sapņus un ieceres.
 • Fakti
  Juridiski sakārtots īpašums, renovēta iekšpagalma fasāde, tiks renovētas kāpņu telpas, kvalitatīva apsaimniekošana un arhitektu pakalpojumi.
 • Īpašs piedāvājums
  Tikai šobrīd piedāvājam īpašumus par īpaši pievilcīgām cenām, 5-14% zem tirgus vērtības, radot investīciju iespējas, dzīvokļus sagatavojot izīrēšanai un pārdošanai.
 • Vēsturiskas vērtības
  Vēsturisks šarms, saglabāti griestu rotājumi, krāsnis un kamīni, parkets, ovālveida istabas, unikāls un neatkārtojams balkons, torņa istabiņa un citas vērtības.
Piesaki savu interesi par šo vai citiem projektiem

Atbildiet uz jautājumiem, lai mēs varētu sniegt Jums atbilstošāko piedāvājumu.

Aizpildiet informāciju, lai varam drīzumā sazināties ar Jums!

Cik istabu dzīvoklis Jūs interesē?
30
300
Kad plānojat iegādāties dzīvokli?
75 000
350 000
PFLŪGA NAMS
Krišjāņa Valdemāra iela 4
Rīga, LV-1050
Ilze Zīlniece
Dāvis Salenieks

Apskatiet citus mūsu piedāvājumus!

Ilze Zīlniece
Projekta pārstāve
Dāvis Salenieks
Projekta pārstāvis